• Pradžia
  • >
  • Lietuvos automobilių kelių direkcijos organizuotoje akcijoje „Būk saugus, atidus ir sveikas“ apsilankė daugiau kaip 5 tūkst. dalyvių

Lietuvos automobilių kelių direkcijos organizuotoje akcijoje „Būk saugus, atidus ir sveikas“ apsilankė daugiau kaip 5 tūkst. dalyvių

2023 08 30

AB Lietuvos automobilių kelių direkcijos kartu su pagrindiniais partneriais – visuomenės sveikatos biurų atstovais, ugniagesiais gelbėtojais, policijos komisariatų pareigūnais ¬– organizuota prevencinė saugaus eismo akcija „Būk saugus, atsargus ir sveikas“ sulaukė daugiau kaip 5 tūkst. dalyvių.

Akcija, kuri vyko š. m. gegužės–rugpjūčio mėnesiais visose Lietuvos apskrityse. Ja buvo siekiama atkreipti dėmesį į saugaus eismo svarbą, skatinti visus eismo dalyvius keliuose ir gatvėse elgtis atsakingai, segėti saugos diržus, būti atidiems, gerbti vieniems kitus kelyje. Iš viso suorganizuotas 21 renginys. Parenkant renginių vietas, norėta pasiekti atokiau nuo didžiųjų Lietuvos miestų centrų gyvenančius bendruomenių narius, kurie turi mažiau galimybių dalyvauti panašaus pobūdžio akcijose.

„Be inžinerinių eismo saugumo priemonių diegimo, Kelių direkcija daug dėmesio skiria ir visuomenės švietimui saugaus eismo temomis, ieško naujų formų, būdų, kad informacija tiesiogiai pasiektų žmonės. Akcija „Būk saugus, atidus ir sveikas“ – puikus ne tik tiesioginės komunikacijos, bet ir tarpinstitucinio bendradarbiavimo pavyzdys, nes pavyko suburti įvairių institucijų, kurios rūpinasi žmogaus sauga ir sveikata, komandą. Juk svarbu ne tik saugus elgesys dalyvaujant eisme, bet ir visuomenės narių sugebėjimas nutikus nelaimei suteikti pirmąją pagalbą, laiku ir tinkamai padėti kitam. Dėkojame partneriams, o visiems eismo dalyviams linkime būti saugiems ir sveikiems“ – sakė Transporto infrastruktūros planavimo ir inovacijų departamento direktorius Aivaras Vilkelis.

Kelių direkcijos ir partnerių įrengtose veiklos stotelėse lankytojai išbandė saugos diržų imitavimo ir apsivertimo įrenginius, taip galėdami įvertinti saugos diržų efektyvumą ir suprasti jų svarbą. Akcijoje dėmesio sulaukė ir vairuotojai, ir pėstieji. Saugaus eismo ekspertai pėstiesiems rodė, kaip taisyklingai naudoti atšvaitus, priminė, kad esant blogam matomumui ar einant tamsoje ne tik atšvaitas būtinas, bet rekomenduojama neštis ir šviečiantį žibintą arba vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais. Visuomenės sveikatos biuro atstovai priminė, kaip suteikti pirmąją pagalbą atsitikus nelaimei, ugniagesiai gelbėtojai demonstravo savo įrangą, kuri naudojama gelbėjant žmones, patekusius į eismo įvykius.

Renginiuose daug dėmesio skirta ir dviračių vairuotojams. Jiems paaiškinta, koks turi būti techniškai tvarkingas dviratis bei kokių eismo taisyklių turi paisyti dviratininkai ir elektrinių paspirtukų vairuotojai. Atkreiptinas dėmesys, kad pastariesiems galioja tokios pat taisyklės, kaip ir dviratininkams. Akcijos metu dalyviai savo žinias apie saugų eismą demonstravo ne tik pildydami klausimų anketas, bet ir spręsdami kryžiažodžius, atsakydami į organizatorių klausimus. Saugaus eismo ekspertai pastebėjo, kad dažniausi buvo klausimai buvo apie dviratininkų eismą: kokio amžiaus vaikai dviračiu važiuojamąja dalimi gali važiuoti vieni, ar privaloma važiuojant dviračiu būti užsidėjus šalmą, vairuojant kokio galingumo paspirtuką dar galioja dviračių vairuotojų taisyklės ir pan.

Vykdant akciją bendradarbiauta ir su greitosios medicinos pagalbos komandomis, bendruomenėmis, seniūnijomis, kultūros centrais. Prie akcijos jungėsi ir jaunimo bei kitos nevyriausybinės organizacijos.