• Pradžia
  • >
  • Siekiant užtikrinti saugų eismą keliuose telkiamos socialinių centrų ir VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos pajėgos

Siekiant užtikrinti saugų eismą keliuose telkiamos socialinių centrų ir VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos pajėgos

2021 06 30

Valstybės įmonė Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija) birželio mėnesį organizavo paskaitų saugaus eismo temomis ciklą „Saugūs kelyje“.  Šis paskaitų ciklas buvo skirtas išskirtinai socialinių centrų lankytojams. Per 200 socialinių centrų lankytojų iš Kėdainių, Ukmergės, Rokiškio, Anykščių, Panevėžio rajonų savivaldybių, paskaitų metu buvo priminta saugaus eismo svarba, kaip atsakingai eismo dalyviai turėtų elgtis keliuose ir gatvėse, laikytis ne tik kelių eismo bet ir bendražmogiškų savitarpio pagarbos taisyklių.

„Žinios, informacija apie saugų elgesį dalyvaujant eisme turi pasiekti kiekvieną žmogų – toks yra švietėjiškos saugaus eismo veiklos tikslas, todėl Kelių direkcija vykdo  tiesioginės komunikacijos projektus – organizuojami renginiai, akcijos ne tik visos šalies mastu, bet ir mažesnėms grupėms, atokiau nuo didmiesčių gyvenantiems žmonėms, neturintiems galimybių prisiminti ar pakartoti kelių eismo taisykles. Būtent šiems eismo dalyviams ir buvo suorganizuotas paskaitų ciklas „Saugūs kelyje“, ¬– sakė Kelių direkcijos direktorius Remigijus Lipkevičius.

Saugaus eismo paskaitų ciklo metu didžiausias dėmesys buvo skiriamas labiausiai pažeidžiamoms eismo dalyvių grupėms – pėstiesiems, dviračių ir paspirtukų vairuotojams. Paskaitose kalbėta apie saugų judėjimą keliu ir saugų perėjimą į kitą kelio pusę, akcentuota, kaip svarbu turėti šviesą atspindinčių priemonių dalyvaujant eisme tamsiu paros metu, kaip taisyklingai tas priemones naudoti, akcentuotos kelių eismo taisyklės, kurių reikia laikytis važiuojant paspirtuku be variklio ir elektriniu paspirtuku. Kalbėta, koks turi būti techniškai tvarkingas dviratis, kokias saugaus eismo priemones privalo turėti dviračio vairuotojas, dalyvaujantis eisme.

Paskaitų dalyviai ne tik klausėsi teorijos, dalyvavo diskusijoje, bet savo žinias –  primirštas ir pakartotas ar naujai įgytas – pasitikrino  spręsdami testus. Visiems saugaus eismo paskaitų ciklo dalyviams buvo sudaryta galimybė neatlygintinai gauti įvairių saugaus eismo priemonių.

Prie paskaitų ciklo organizavimo ir iniciatyvos „Saugūs kelyje“ įgyvendinimo prisidėjo  Kėdainių,  Ukmergės,  Rokiškio, Anykščių, Panevėžio rajonų savivaldybės, Kėdainių socialinių paslaugų centras, Ukmergės nestacionarių socialinių paslaugų centras, Rokiškio socialinės paramos centras, Anykščių rajono socialinių paslaugų centras.