• Pradžia
  • >
  • Tiltu (pietiniu) ties Kaunu per Nerį naudotis galima

Tiltu (pietiniu) ties Kaunu per Nerį naudotis galima

2023 02 10

Vasario 10 d. ryte, gavus informaciją apie tilto per Nerį ties Kaunu (pietinis tiltas, esantis šalia tvarkomo A. Meškinio tilto) turėklų pažeidimus, įvykio padariniai buvo pašalinti iškarto.

Šiuo metu tiltu naudotis saugu. Rangovas, vykdantis darbus šalia minėto tilto, užtikrina saugą statybvietėje. AB „Kelių priežiūra“ pagal poreikį atlieka papildomus taisymo darbus.

Turėklai penktadienį buvo nukritę ties skiriamąja juosta, kur pėstieji nevaikšto. Pėstieji vaikšto kitoje tilto pusėje – šalitilčiu, kur yra ir turėklai, ir tvorelė, todėl ten, kur eina pėstieji, jokių pavojingų jiems situacijų nėra.

Tiltas yra patenkinamos būklės ir bus pradėtas remontuoti, kai bus baigti vidurinio tilto remonto darbai (pagal sutartį darbai turi būti baigti iki 2024 metų spalio mėn.).

Tiltas pastatytas sovietmečiu. Eismo intensyvumas iki dabar smarkiai išaugo, skaičiuojama, kad kelio ruožu, į kurį patenka ir šis tiltas, nuo Biruliškių sankryžos iki „Via Baltica“ kai kuriomis dienomis automobilių srautas siekia iki 78 tūkst. automobilių per parą, todėl tiltas ir jo elementai dėvisi, nepaisant to, kad jam yra vykdoma periodinė priežiūra ir tiltas stebimas.

Esant tokiam eismo intensyvumui tilto kapitalinis remontas galimas tik po to, kai bus sutvarkytas šalie esantis vidurinis tiltas per Nerį dėl eismo organizavimo užtikrinimo. Projektas šio tilto kapitaliniam remontui jau yra parengtas.

Šiuo metu valstybinės reikšmės keliuose yra 1538 tiltai, viadukai, estakados, tuneliai. Per 2022 m. sutvarkyta 41 tiltų ir viadukų esančių valstybinės reikšmės kelių tinkle. Jų sutvarkymas 2022 m. kainavo apie 25 mln. eurų.