• Pradžia
  • >
  • Akciją „Būk saugus, atsargus ir sveikas“ aplankė daugiau nei 500 dalyvių

Akciją „Būk saugus, atsargus ir sveikas“ aplankė daugiau nei 500 dalyvių

2021 06 17

VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcija) kartu su partneriais organizuota prevencinė saugaus eismo akcija „Būk saugus, atsargus ir sveikas“ sulaukė daugiau nei 500 dalyvių. Akcija buvo skirta atkreipti dalyvių dėmesį į saugaus eismo svarbą, skatinti visus eismo dalyvius keliuose ir gatvėse elgtis atsakingai, dėvėti liemenes su šviesą atspindinčiais elementais, atšvaitus, segėti saugos diržus, būti atidiems ir gerbti vieniems kitus kelyje. Iš viso buvo organizuoti 7 renginiai.

„Šios akcijos tikslas  – pasiekti atokiau nuo didžiųjų Lietuvos miestų centrų gyvenančius bendruomenių narius – vaikus, paauglius, suaugusius ir senjorus. Ypač svarbu eismo saugos temomis šviesti pažeidžiamiausius mūsų visuomenės narius – senjorus ir vaikus. Tikimės, kad akcijoje vykdytų veiklų metu įgytos patirtys ir žinios dalyviams ateityje padės būti dar saugesniems, atsargesniems ir sveikesniems“, – teigia Kelių direkcijos vadovas Remigijus Lipkevičius.

Institucijų įkurtose veiklos stotelėse lankytojai išbandė saugos diržų imitavimo ir apsivertimo įrenginius, taip galėdami įvertinti saugos diržų efektyvumą ir suprasti jų svarbą. Dalyviams priminta apie tai, kaip taisyklingai dėvėti atšvaitus. Džiugu tai, kad lankytojai, pildydami anketas, atsakė, kad dauguma turi atšvaitus ir juos segasi tamsiuoju paros metu, taip pat nemažai svečių renginio metu taisyklingai užsidėjo ar prisisegė atšvaitus.

Renginiuose daug dėmesio skirta tam, koks turi būti techniškai tvarkingas dviratis bei kokių eismo taisyklių turi paisyti dviratininkai ir elektrinių paspirtukų vairuotojai. Atkreiptinas dėmesys, kad pastariesiems galioja tokios pat taisyklės, kaip ir dviratininkams. Bendraujant su dalyviais sužinota, jog dauguma jų, važiuojant dviračiu, dėvi liemenę, tačiau nemažai dalyvių nežinojo, kad dviratininkams šalmas privalomas iki 18 metų, kad vaikams važiuoti dviračiu važiuojamąja dalimi leidžiama nuo 8 metų, lydint suaugusiajam.

Akcijos metu dalyviai savo žinias apie saugų eismą demonstravo ne tik pildydami klausimų anketas, bet ir spręsdami kryžiažodžius, dalyvaudami viktorinose, o geriausiai mokantiems kelių eismo taisykles buvo skirti specialūs prizai, ateityje ne tik priminsiantys apie dalyvavimą renginyje, bet ir praversiantys saugiam dalyvavimui eisme.

Akcija vyko š. m. birželio 1–11 dienomis Kauno, Marijampolės, Alytaus ir Vilniaus apskrityse. Ji įgyvendinta Kelių direkcijos iniciatyva drauge su pagrindiniais akcijos partneriais – policija ir visuomenės sveikatos biurais.

Vykdant akciją bendradarbiauta ir su priešgaisrinėmis gelbėjimo tarnybomis, greitosios medicinos pagalbos komandomis, nevyriausybinėmis organizacijomis, seniūnijomis, kultūros centrais. Prie akcijos jungėsi ir jaunimo bei kitos nevyriausybinės organizacijos.

Renginio akimirkos galerijoje.