• Pradžia
  • >
  • Bus apdovanotos aktyviausios bendruomenės saugaus eismo srityje

Bus apdovanotos aktyviausios bendruomenės saugaus eismo srityje

2019 03 20

Šių metų kovo 21 d. bus apdovanoti Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos (toliau  – Kelių direkcija) kartu su Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga surengto konkurso  „Eismo saugumas bendruomenėse 2018“ nugalėtojai. Apdovanojimai ir konkurso baigiamasis  renginys vyks 11 val. Ežerėlio miestelio (Kauno raj.) kultūros centro patalpose (Kauno g. 21).

„Šis projektas vienija ir bendruomenės narius, ir propaguoja saugų eismą. Konkurso metu patys bendruomenių atstovai, padedant Kelių direkcijos darbuotojams, moko savo bendruomenių narius saugiai elgtis keliuose. Toks informacijos sklaidos būdas paveikesnis, nes bendruomeniečiai pažįsta vieni kitus, žino, kokios problemos jiems yra aktualiausios“ , – sako Kelių direkcijos vadovas Vitalijus Andrejevas.

Konkurso metu bendruomenių nariai informuojami saugaus eismo temomis siekiant mažinti nukentėjusiųjų keliuose skaičių, mokyti bendruomenių narius Kelių eismo taisyklių, skatinti juos saugiai ir atsakingai elgtis kelyje, viešinti informaciją apie bendruomenėse vykdomą saugaus eismo veiklą.

Nuo 2018 metų balandžio iki 2019 metų vasario mėn. vykusiame konkurse dalyvavo 112 skirtingų bendruomenių (bendruomenių sąjungos, vietos veiklos grupės, bendruomenių centrai, klubai, draugijos, pavienės miestų ir kaimų bendruomenės) iš visos Lietuvos. Aktyviausi buvo Kauno, Jonavos ir Raseinių rajonų bendruomenių atstovai.

Konkurso organizatoriams dalyviai turėjo pateikti saugaus eismo projektus ir paraiškas įgyvendinti ne mažiau kaip du saugaus eismo renginius, kuriuos vertino komisija sudaryta iš Kelių direkcijos ir Bendruomenių sąjungos atstovų.

Pastarojo projekto metu bendruomenės suorganizavo 494 įvairius renginius (šventės, koncertai, varžytuvės, paskaitos, pėsčiųjų ir dviratininkų žygiai, kitos įvairios saugaus eismo akcijos), kuriuose dalyvavo įvairių socialinių sluoksnių, amžiaus, socialinių grupių (neįgaliųjų, vienišų ar rizikos grupėms priskiriamų žmonių ir pan.) bendruomeniečiai.

Šio saugaus eismo projekto (konkurso) metu buvo suorganizuota 150 seminarų savivaldybių bendruomenėms ir jos aprūpintos įvairiomis saugaus eismo priemonėmis (atšvaitais, liemenėmis, spaudiniais saugaus eismo temomis ir pan.). Tuo pačiu aktyviai bendradarbiauta su seniūnijų, policijos, švietimo ir kitų įstaigų bei organizacijų specialistais, kartu skatinant bendruomenių narius saugiai elgtis kelyje, viešinti informaciją apie bendruomenėse vykdomą saugaus eismo veiklą.

Kelių direkcija konkursą „Eismo saugumas bendruomenėse“ kartu su partneriais pirmą kartą organizavo 2010 metais.

Daugiau informacijos apie 2018 metų projektą bei jo nugalėtojus rasite čia: https://bit.ly/2W8wLfN