• Pradžia
  • >
  • Demonstraciniai matavimai šalies keliuose

Demonstraciniai matavimai šalies keliuose

2018 06 21

Vakar Baltijos šalių kelininkų asociacijos kvietimu Lietuvoje besilankantys Danijos kelių bandymų ir matavimų įrangos gamintojai šalies keliuose atliko demonstracinius matavimus ir pristatė naujos kartos kelių laikomosios gebos matavimo įrenginį. Tai bandomasis tyrimas, kurio metu matavimus atliko ir Baltijos šalių kelininkų asociacijos specialistai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos.

Šio demonstracinio tyrimo tikslas – pamatuoti įvairių kelio ruožų, turinčių skirtingas dangos konstrukcijas, laikomąją gebą tam, kad įvertinti kaip šios dangos funkcionuoja, palyginti skirtingais įrenginiais gautus duomenis. Iš viso pamatuota virš 250 km maršrutas nuo Klaipėdos iki Šiaulių, apimantis besiskiriančius kelio ruožus, kuriuose įrengtos įvairios dangos konstrukcijos nuo silpniausios išasfaltuotame rajoniniame kelyje iki stipriausios naudojamos automagistralėje, kuria nuolat vyksta ženklus sunkiųjų transporto priemonių eismas.

Trijuose kelio ruožuose, kurie patenka ir į matuotą maršrutą, atlikti matavimai Lietuvos, Latvijos ir Estijos tyrėjų turimais krintančio svorio deflektometrais ir danų naujos kartos krintančio svorio deflektometru (FWD). Surinkti duomenys leis papildomai įvertinti kaip skirtingais įrenginiais gauti kelių laikomosios gebos duomenys koreliuoja tarpusavyje.

Atliktais tyrimai viskas nesibaigia. RAPTOR ir FWD įrenginių duomenys bus analizuojami ir vertinami. Rudenį Baltijos šalių kelininkų asociacija planuoja darbo grupės susitikimą, kurio metu bus pristatomi gauti rezultatai ir išvados.