• Pradžia
  • >
  • Elektroninės vinjetės galutinai išstūmė popierines

Elektroninės vinjetės galutinai išstūmė popierines

2018 08 21

Lietuvos automobilių kelių direkcija informuoja, kad vakar buvo paskutinė popierinių vinječių platinimo diena. Nuo šiandien, t. y. rugpjūčio 21 dienos, bus platinamos tik elektroninės vinjetės. Primename, kad elektroninės vinjetės pradėtos platinti 2018 m. vasario pabaigoje, iki dabar truko pereinamasis laikotarpis, kai buvo galima įsigyti ir popierinių, ir elektroninių vinječių. Beje, vairuotojams svarbu žinoti, kad popierinės vinjetės galios iki jose pažymėtos datos ir teisės aktų nustatyta tvarka bus keičiamos į popierines visą jų galiojimo laiką.

Elektronines vinjetes bus galima užsisakyti specialiose interneto svetainėse – www.keliumokestis.lt ir www.roadtoll.lt, taip pat ir įprastose popierinių vinječių platinimo vietose.

Elektroninė mokėjimo už kelius sistema sudarys galimybę pačiam vairuotojui nustatyti mokesčio galiojimo pradžios laiką, vairuotojams nebereikės vykti į degalines ar kitas vinječių pardavimo vietas. Taip pat neliks lipduko ant transporto priemonės stiklo – kontrolė bus vykdoma nuskaitant transporto priemonės valstybinį numerį.

Kelių direkcija atkreipia vairuotojų dėmesį į tai, kad kelių naudotojai vinjetę įsigyja pagal motorinės transporto priemonės registravimą patvirtinančiame dokumente nurodytą transporto priemonės kategoriją ir klasę, o kai transporto priemonės kategorija ir klasė nenurodyta, – pagal didžiausiąją leidžiamąją transporto priemonės masę ir (ar) sėdimųjų vietų skaičių. Transporto priemonių klasifikavimas ir kodai nurodyti Motorinių transporto priemonių ir jų priekabų kategorijų ir klasių pagal konstrukciją reikalavimuose.