• Pradžia
  • >
  • Įkasta kapsulė skelbia Lentvario geležinkelio pervažos rekonstrukcijos darbų pradžią

Įkasta kapsulė skelbia Lentvario geležinkelio pervažos rekonstrukcijos darbų pradžią

2020 10 06

Šiandien Lentvaryje (Trakų r.) įkasta kapsulė, skelbianti Lentvario geležinkelio pervažos rekonstrukcijos ir tunelio automobiliams po geležinkeliu simbolinę statybos darbų pradžią. Šis eismo sąlygas ir saugą gerinantis projektas žymiai pagerins susisiekimo sąlygas Lentvario mieste, kurį geležinkelio linija dalina į dvi dalis ir dėl intensyvaus traukinių eismo ties pervaža nuolat susidaro automobilių spūstys.

„Šiandien ta diena, kurios Lentvario gyventojai laukė ne vieną dešimtmetį, tačiau geležinkelio pervažos rekonstrukcijos projektas ištisą dešimtmetį buvo derinamas, keičiami techniniai sprendimai, ne kartą atidėti terminai. Ilgai nieko nebuvo daroma, kad viena pavojingiausių Lietuvos pervažų būtų rekonstruota, kad šia vieta skubėdami medikai, gaisrininkai negaištų gyvybiškai svarbių minučių praleisdami traukinius. Ilgai nieko nebuvo daroma, kad Lentvario gyventojai neįstrigtų bereikalingose spūstyse norėdami patekti iš vienos miesto dalies į kitą. Reikėjo įdėti daug pastangų, rodyti iniciatyvą, koordinuoti ir kontroliuoti veiksmus, kad galų gale ši nesaugi, nepatogi pervaža būtų pertvarkoma. Džiaugiuosi, kad šiandien, simboliškai galiu pradėti Lentvario pervažos ir požeminio tunelio automobiliams statybos darbų pradžią“, – sakė ceremonijoje dalyvavęs ir susirinkusius pasveikinęs susisiekimo ministras Jaroslav Narkevič.

Darbai bus vykdomi pagal VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos š. m. rugsėjo mėn. pasirašytą sutartį su rangovu dėl Lentvario geležinkelio pervažos rekonstrukcijos ir tunelio valstybinės reikšmės rajoninio kelio Nr. 4707 Grigiškės–Lentvaris–Dobrovolė 4,95 km naujos statybos. Sutarties vertė – 20,7 mln. eurų su PVM. Darbai turi būti atlikti per 9 mėnesius nuo sutarties įsigaliojimo. Į šį terminą kasmetinė 3 mėnesių technologinė pertrauka neįskaičiuota.

Pasak VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovo Remigijaus Lipkevičiaus, įgyvendinus projektą, pagerės susisiekimas, padidės saugumas ir bus išspręsta problema, kai prie pervažos susidarydavo ilga laukiančiųjų eilė. Be to, gyvenimo kokybei įtakos turės ir tai, kad daugelį metų Lentvario miestas buvęs padalintas į dvi dalis, dėl intensyvaus traukinių eismo, turės sklandesnį susisiekimą.

Projektas bus įgyvendinamas pagal VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos, Trakų rajono savivaldybės ir AB „Lietuvos geležinkeliai“ partnerystės sutartį, pasirašytą 2020 m. rugpjūčio 19 d.

„Visos LTG grupės prioritetas  yra eismo dalyvių ir darbuotojų saugumas. Džiaugiamės prisidėdami prie Lentvario pervažos modernizavimo projekto, kurio dėka tūkstančiai žmonių, traukiniais ir automobiliais kasdien kertančių šią pervažą, tai darys žymiai saugiau. Be jokios abejonės tai džiugins ir vairuotojus, ne kartą gaišusius laiką prie  pervažos, kuri dėl traukinių eismo intensyvumo būdavo uždaryta net 11 val. per parą. Įgyvendinus projektą tokios problemos nebeliks, kadangi geležinkelio ir automobilių kelias nebesusikirs, vairuotojai be jokios gaišaties galės ją saugiai kirsti bet kuriuo paros metu“ – sakė „Lietuvos geležinkelių“ generalinis direktorius Mantas Bartuška.

Projektas finansuojamas Kelių priežiūros ir plėtros programos ir Europos Sąjungos investicijų lėšomis.

Renginyje dalyvius taip pat pasveikino Trakų rajono merė Edita Rudelienė, dalyvavo rangos darbus vykdančios įmonės atstovai, vietos bendruomenė.