• Pradžia
  • >
  • Kelių direkcijos Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų panaudojimas 2019 metų gruodžio mėn. 19 d.

Kelių direkcijos Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų panaudojimas 2019 metų gruodžio mėn. 19 d.

2019 12 19

Gruodžio 19 d. duomenimis, Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos (toliau – Kelių direkcija) už valstybinės reikšmės kelių administravimą, tiesimą ir priežiūrą, rangovams yra sumokėjusi 464 mln. eurų.  Be to, dar 30 mln. eurų sąskaitų ir dokumentų yra pateikta Kelių direkcijai apmokėti.  Mokėjimus vykdo Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras.

Pasak Kelių direkcijos vadovo Vitalijaus Andrejevo, rangovai dokumentus Kelių direkcijai dar vis teikia, tad iki šių metų pabaigos rangovams už valstybinės reikšmės kelių administravimą, tiesimą ir priežiūrą išmokėta suma turėtų dar padidėti.

Gruodžio 19 d. duomenimis, iš 2019 metams valstybinės reikšmės keliams skirtų 381,7 mln. eurų, 31,7 mln. eurų aktavimų pagal pasirašytas sutartis gali persikelti į kitus metus.

Kelių direkcijos didžioji dalis vykdomų projektų yra tęstiniai ir iš vienų kalendorinių metų persikelia į kitus. Projektams skirtos lėšos numatytos pagal sudarytas sutartis ir niekur nedingsta. Jos yra panaudojamos numatytiems projektams. Dalis lėšų, kurios persikels į kitus metus, susidarė dėl nenumatytų aplinkybių, pvz., archeologinių radinių, dalis dėl rangovų vėlavimo atlikti darbus.

Šiais metais Kelių direkcija pirmą kartą per savo veiklos istoriją iki gruodžio 31 d. bus pasirašiusi sutarčių 100 procentų numatyto biudžeto ateinantiems 2020 metams. Dėl šios priežasties rangovai jau iš anksto, technologinės pertraukos metu, gali pradėti ruoštis  kitų metų darbams.

Kelių direkcija 2019 metais vykdydama viešuosius pirkimus sutaupė apie 69 mln. eurų. Sutaupytoms lėšoms buvo paskelbti nauji viešieji pirkimai ir pasirašytos sutartys.

2019 metams iš Kelių priežiūros ir plėtros programos, Kelių direkcijai valstybinės reikšmės keliams skirta 381,7 mln. eurų, savivaldybėms 155 mln. eurų.  Kelių direkcijos duomenimis, iš 155 mln. eurų savivaldybės ir kitos institucijos yra panaudojusios 144 mln. eurų.