• Pradžia
  • >
  • Krepšininkai: keliuose taisyklės galioja visus metus

Krepšininkai: keliuose taisyklės galioja visus metus

2016 07 20
Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos (LAKD) inicijuota saugaus eismo akcija „Žaisk pagal taisykles“ baigėsi kartu su krepšinio sezonu. Tačiau Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir Utenos „Juventus“ krepšininkai, kuriems buvo patikėtos saugaus eismo ambasadorių pareigos, ragina visus ir toliau keliuose būti kultūringus bei laikytis taisyklių – neviršyti saugaus greičio, nevairuoti išgėrus, nepamiršti prisisegti saugos diržų.
Pasak LAKD direktoriaus Egidijaus Skrodenio, antrus metus iš eilės rengta saugaus eismo kampanija, kurioje dalyvavo žinomi šalies krepšininkai, negalėjo būti nesėkminga – juk krepšinis Lietuvoje vadinamas antrąja religija. „Nė viena sporto šaka Lietuvoje negali pasigirti tokiais aistringais sirgaliais, kokie susirenka palaikyti mėgstamų krepšinio komandų. Esu įsitikinęs, kad tiek gausiai į arenas rinkdavęsi, tiek per televiziją varžybas stebėję „Juventus“ ir „Lietuvos ryto“ gerbėjai pastebėjo ne tik gražius rungtynių epizodus, bet ir pamatė ar išgirdo krepšininkų raginimus paisyti saugaus eismo taisyklių ir branginti savo bei kitų gyvybes. Toks ir buvo šios kampanijos tikslas“, – sakė E. Skrodenis.
Šios kampanijos metu organizuoti 25 saugų eismą propaguojantys renginiai, kurių metu „Lietuvos ryto“ ir „Juventus“ sirgaliams varžybų ir pertraukų metu buvo dalijamos atmintinės su krepšininkų mintimis apie saugų eismą, taip pat vyko žaidimai, kurių metu krepšinio mėgėjai galėjo pasitikrinti savo saugaus eismo žinias inscenizuotuose kelių eismo situacijų žaidimuose. Negana to, krepšinio aistruolius interaktyvūs stendai su krepšininkų atvaizdais kvietė pasitikrinti blaivumą ir sėsti prie vairo tik tokiu atveju, jei alkotesteriuose užsidega žalia šviesa.
„Visada galima rasti būdų, kaip po rungtynių grįžti namo, jei ragavai alkoholio – išsikviesti taksi ar paprašyti draugų, kad parvežtų. Tikrai yra pasirinkimas ir nereikia pačiam sėsti prie vairo bei tampyti likimo už ūsų“, – sakė saugaus eismo kampanijoje aktyviai dalyvavęs „Lietuvos ryto“ puolėjas Antanas Kavaliauskas.
Krepšinio klubų internetinėse svetainėse publikuota per 30 straipsnių, kuriuose krepšininkai ragino visus būti kultūringus kelyje bei laikytis kelių eismo taisyklių. „Žaisti“ keliuose pagal taisykles abiejų kampanijoje dalyvavusių klubų krepšininkai skatino ir socialinėse reklamose, kurios per televiziją transliuotos daugiau nei 200 kartų.
„Gyvybė – didžiausias turtas, kurį mes turime. Todėl neverta rizikuoti juo priimant kvailus sprendimus, t. y. vairuoti išgėrus, važiuoti neprisisegus saugos diržų ar gerokai viršijant saugų greitį. Pasibaigus sezonui, mes mažiau galvojame apie krepšinio taisykles, tačiau keliuose ir toliau „žaidžiame“ pagal taisykles. Tą patį raginame daryti ir savo sirgalius“, – kalbėjo „Juventus“ kapitonas Egidijus Dimša.
Galima pasidžiaugti, kad šiais metais eismo įvykiuose žuvusiųjų skaičius sumažėjo daugiau nei 10 proc. (žuvo 14 žmonių mažiau nei pernai per tą patį laikotarpį), tačiau nerimą kelią tai, kad eismo įvykių ir sužeistųjų skaičius daugiau nei 10 proc.  didesnis, palyginus su praėjusiais metais. „Lietuvos ryto“ ir „Juventus“ krepšininkai bei LAKD ragina keliuose būti atidžius ir visada laikytis saugaus eismo taisyklių.
LAKD inf.