• Pradžia
  • >
  • LAKD plečia dviračių ir pėsčiųjų takų infrastruktūrą: Kretinga–Palanga jau kitą vasarą

LAKD plečia dviračių ir pėsčiųjų takų infrastruktūrą: Kretinga–Palanga jau kitą vasarą

2023 09 08

AB Lietuvos automobilių kelių direkcija su rangovu pasirašė rangos darbų sutartį, pagal kurią planuojama nutiesti arti penkių km ilgio taką nuo Kretingos iki Vydmantų gyvenvietės, t. y. pusiaukelės tarp Kretingos ir Palangos. Naujasis takas susijungs su Vydmantuose jau esančia trasa, vedančia į didžiausią šalies kurortą.

„Darnaus judumo tinklo plėtros užtikrinimui privalome skirti didelį dėmesį, o šiais metais pristatomi sprendimai ir įgyvendinami projektai rodo, jog judame proveržių linkme. Visai neseniai šalies gyventojams ir svečiams pristatėme pirmąją, vieno didžiausių pėsčiųjų ir dviračių takų rekonstrukcijos projektų Lietuvoje per kelerius pastaruosius metus, dalį. Vasarai pasibaigus ne tik tęsiame Smiltynė-Nida rekonstrukcijos projektą, bet inicijuojame ir naujus darbus. Vienas jų – dviračių ir pėsčiųjų takas nuo Kretingos iki pat pajūrio“, – pasakoja AB Lietuvos automobilių kelių direkcijos generalinis direktorius Marius Švaikauskas.

Naujasis pėsčiųjų ir dviračių takas nusidrieks greta valstybinės reikšmės magistralinio kelio A11 Šiauliai–Palanga, ruože nuo 137 iki 141,7 km. Jis bus 4,7 km ilgio ir 2,5 m ilgio pločio, jame taip pat numatoma įrengti kelias vietas patogiam sustojimui keliaujant. Bendras būsimo tako nuo Kretingos ir pat Palangos miesto centro ilgis sieks beveik 10 km.

Naujoji infrastruktūra ne tik sudarys sąlygas tvariam keliavimui, tačiau svarbiausia – užtikrins eismo dalyvių saugumą, kadangi šiuo metu pėsčiųjų ir dviračių eismas ruože tarp Kretingos ir Vydmantų įmanomas tik važiuojamąja kelio dalimi.

Sutarties su UAB „YIT Lietuva“ trukmė – 12 mėnesių, tačiau fizinius tako tiesimo darbus baigti planuojama jau įsibėgėjus vasaros sezonui. Šio dviračių ir pėsčiųjų tako įrengimo sutarties vertė – 3,6 mln. Eur.

Taip pat šiemet, Kuršių nerijoje nutiesus dviračių taką nuo Smiltynės iki Juodkrantės, toliau ketinama tęsti 22 km tako atkarpos rekonstrukciją, kurią planuojama įgyvendinti 2024 m.