• Pradžia
  • >
  • Lietuvoje minima Saugaus eismo diena

Lietuvoje minima Saugaus eismo diena

2016 04 05
Balandžio 6 dieną Lietuvoje minima Saugaus eismo diena. Šiemet šią dieną Lietuvos miestuose ir miesteliuose vyks įvairūs su eismo saugumu susiję renginiai, prie Saugaus eismo memorandumo (toliau – Memorandumas) prisijungs nauji nariai.
Per 10 metų Lietuvoje eismo įvykiuose  žuvusių žmonių sumažėjo daugiau kaip 3 kartus
Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos duomenimis, eismo saugumo situacija Lietuvoje gerėja. Vertinant 10-ties metų laikotarpio avaringumo rodiklius, fiksuojama, kad 2015 metais keliuose žuvusiųjų skaičius, palyginti su 2005 metais, sumažėjo daugiau kaip 3 kartus. 2015 m. Lietuvoje eismo įvykiuose žuvo 241 žmogus, t. y. 9,7 proc. mažiau nei 2014 metais. Pastaraisiais metais kelis kartus sumažėjo ir eismo įvykiuose nukentėjusių vaikų skaičius (per paskutinius 10 metų žuvusių vaikų (iki 18 metų) sumažėjo apie 6 kartus (2006 m. žuvo 65 vaikai, 2007 m. – 70, 2015 m. – 11 vaikų); 2015 m. dėl savo neatsargumo ir nedrausmingumo Lietuvoje nežuvo nė vienas vaikas (to nėra buvę visais pokario metais). Nors pasiekta puikių rezultatų, tačiau Lietuva vis dar yra tarp tų Europos Sąjungos šalių, kuriose žuvusiųjų skaičius milijonui gyventojų yra didžiausias, todėl eismo saugumas keliuose išlieka vienas pagrindinių mūsų šalies iššūkių.
Prie Saugaus eismo memorandumo prisijungs nauji nariai
Balandžio 6 dieną 15 valandą Vilniaus Balio Dvariono muzikos mokyklos Didžiojoje salėje įvyks Saugaus eismo dienos ir Memorandumo minėjimas. Pirmą kartą Memorandumas dėl saugaus eismo gerinimo, eismo kultūros ugdymo ir avaringumo Lietuvos keliuose mažinimo buvo pasirašytas 2014 m. balandžio 4-ąją. Tądien Memorandumą pasirašė 32 valstybinės ir visuomeninės įstaigos ir organizacijos. Šiemet prie šio Memorandumo prisijungs dar 12 organizacijų.
Nuo viktorinų iki automobilio apsivertimo imitavimo
Saugaus eismo diena aktyviai bus minima ir kituose Lietuvos miestuose bei miesteliuose. Štai saugaus eismo renginiuose Kaune bei Utenoje bus demonstruojami saugos diržų efektyvumo ir automobilio apsivertimo imitavimo įrenginiai. Marijampolėje, Šakiuose ir Vilkaviškyje kartu su policijos pareigūnais saugiai elgtis kelyje mokys policijos draugas Amsis, o Klaipėdoje prie Amsiaus prisidės ir savo įgūdžius demonstruos dresuoti policijos tarnybiniai šunys. Įvairiose Lietuvos mokyklose bei darželiuose vyks saugaus eismo pamokos, žaidimai ir viktorinos, bus dalijamos šviesą atspindinčios priemonės. Per televiziją ir radiją bus transliuojamos specialios eismo saugumui skirtos laidos. Visą Lietuvoje vyksiančių renginių programą galite rasti čia. Saugaus eismo diena Lietuvoje minima nuo 2006 metų.
 LAKD inf.