• Pradžia
  • >
  • Lietuvos automobilių kelių direkcija – valstybės įmonė

Lietuvos automobilių kelių direkcija – valstybės įmonė

2020 09 02

Lietuvos automobilių kelių direkcija iš biudžetinės įstaigos pertvarkyta į valstybės įmonę. Nauja jos teisinė forma įregistruota 2020 m. rugsėjo 1 d. VĮ Registrų centre. Valstybės įmonės statusas leis užtikrinti efektyvesnį valdymą bei pritraukti investicijų šalies transporto infrastruktūrai tobulinti ir plėtoti.

Pasak VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos laikinai einančio direktoriaus pareigas Remigijaus Lipkevičiaus, tikime, kad šie pokyčiai gerokai išplės Kelių direkcijos veiklos galimybes.

VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos pagrindiniai veiklos tikslai išlieka tokie patys: organizuoti ir vykdyti valstybinės reikšmės kelių atkūrimą, priežiūrą ir plėtrą, užtikrinti saugias eismo sąlygas valstybinės reikšmės keliuose bei Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų naudojimą.

Nauja teisinė forma išplės įmonės veiklos galimybes, leis jai efektyviau planuoti savo veiklą ir tikslingiau naudoti valstybės biudžeto lėšas. Be to, įmonei atsiras galimybės ne tik naudoti KPPP lėšas, bet ir imti paskolas, tokiu būdu didinti finansavimą valstybinės reikšmės kelių plėtrai ir priežiūrai.

Valstybės įmonės statusas leis pritraukti ir išlaikyti Kelių direkcijoje aukštos kompetencijos inžinierius ir ekspertus. „Siekiame tapti Lietuvos kelių infrastruktūros planavimo ir plėtros kompetencijų centru, kurio paslaugomis galės naudotis partneriai – savivaldybės ir kaimyninių šalių institucijos. Šiai veiklai bus panaudota įmonės komandos sukaupta kompetencija kelių plėtros planavimo, dangos būklės vertinimo,  transporto srautų modeliavimo, kelių plėtros projektų rengimo ir valdymo, darnaus judumo planavimo ir organizavimo bei saugaus eismo priemonių įgyvendinimo srityse“, – sako R. Lipkevičius.

Valstybės įmonės statusas taip pat užtikrins galimybę Kelių direkcijai įgyvendinti Europos Sąjungos direktyvas dėl perėjimo nuo vinječių prie kelių rinkliavos (angl. e-tolling) sistemos.