• Pradžia
  • >
  • Lietuvos automobilių kelių direkcijos užsakymu projektuojamos poilsio aikštelės automagistralėje Vilnius–Kaunas–Klaipėda

Lietuvos automobilių kelių direkcijos užsakymu projektuojamos poilsio aikštelės automagistralėje Vilnius–Kaunas–Klaipėda

2023 05 19

Poilsio aikštelių prie magistralinių kelių pertvarką AB Lietuvos automobilių kelių direkcija pradeda nuo šalyje judriausios automagistralės A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda, kuria per parą pravažiuoja vidutiniškai virš 25 tūkst. automobilių, o kai kuriose jos vietose pravažiuoja ir vidutiniškai iki 65 tūkst. automobilių per parą.

„Suprantame visuomenės lūkesčius keliauti ne tik gerais keliais, bet ir keliais su tvarkinga kita būtina infrastruktūra, – sako Lietuvos automobilių kelių direkcijos Transporto infrastruktūros planavimo ir inovacijų departamento direktorius Aivaras Vilkelis. – Pagal su projektuotoju pasirašytą sutartį, iki 2024 m. birželio bus suprojektuotos penkios poilsio aikštelės valstybinės reikšmės magistralinio kelio A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda. Aikštelės turi būti patogios ir modernios su visa keliaujantiems reikalinga infrastruktūra, reikalinga trumpam ir kokybiškam poilsiui. Be to, ne tik patekimas į aikšteles turi būti saugus, bet projektuotojams duota užduotis suprojektuoti saugų įvažiavimą į aikšteles ir išvažiavimą iš jų, numatyti transporto priemonių stovėjimo ir poilsio zonas, pateikti aikštelių apšvietimo ir vaizdo stebėjimo sistemų sprendinius ir kitą būtiną infrastruktūrą“.

Suprojektavus aikšteles, bus skelbiamas ir jų įrengimo konkursas. Dvi aikštelės bus įrengtos tarp Vilniaus ir Kauno ir trys – tarp Kauno ir Klaipėdos. Penkių poilsio aikštelių projektavimas kainuos apie 197,5 tūkst. eurų. Planuojama, kad šių aikštelių pavyzdžiu bus tvarkomos ir kitos poilsio aikštelės valstybinės reikšmės kelių tinkle.