• Pradžia
  • >
  • Lietuvos automobilių kelių direkcijos valdybą papildė naujas narys

Lietuvos automobilių kelių direkcijos valdybą papildė naujas narys

2023 09 15

Prie Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) valdybos prisijungė penktas narys – Tadas Jagminas. Jis bus atsakingas už bendrovės finansų sritį. Patvirtinus naują valdybos narį, dabar LAKD valdybą sudaro penki nariai – trys nepriklausomi ir du pasirinkti Susisiekimo ministerijos.

Susisiekimo ministerijos, kaip akcininko, valdybai keliamas tikslas – savo kompetencijomis stiprinti LAKD komandą, padėti sklandžiai ir laiku įgyvendinti strateginius projektus ir užtikrinti aukščiausius veiklos standartus. Ypač svarbu, kad Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) finansavimo lėšos būtų investuojamos efektyviai, o visi projektai būtų įgyvendinami skaidriai, laikantis pagal aiškius kriterijus sudarytų prioritetinių eilių.

„Šiuo metu Lietuvos automobilių kelių direkcija įgyvendina svarbius pokyčius, kurie ne tik prisideda prie įmonės veiklos efektyvumo didinimo, bet yra ir pažangios bei modernios organizacijos kūrimo dalis. Be abejonės, norint sėkmingai įgyvendinti svarbius visuomenei infrastruktūros projektus, tam yra reikalingas nuoseklus finansavimas, gerai apgalvotas jo paskirstymas bei papildomų lėšų pritraukimo galimybių išnaudojimas. Turiu didelę patirtį dirbant su finansų valdymu, investicijų pritraukimu, todėl šiame reikšmingame pokyčių etape sieksiu prisidėti prie tolimesnio organizacijos augimo“, – sako Tadas Jagminas.

T. Jagminas į valdybą paskirtas vykdant viešą atranką. Naujasis valdybos narys turi sukaupęs bene 20 metų darbo patirtį dirbant su investicijų pritraukimo ir infrastruktūros plėtros projektais, šiuo metu eina Projektų valdymo departamento direktoriaus pareigas VŠĮ „Investuok Lietuvoje“.

Nuo 2023 m. sausio 2 d. LAKD veikia akcinės bendrovės statusu. Siekiama, jog nauja teisinė forma sumažintų pačios bendrovės ir jos turto valdymo administracinę naštą, sudarytų galimybes pritraukti įvairesnių formų kapitalo ir investicijų.

Šiuo metu LAKD įgyvendina strategiškai svarbius projektus, tokius kaip magistralinių kelių „Via Baltica“ ir Vilnius–Utena rekonstravimas, planuojamas valstybinės reikšmės krašto kelio Kaunas–Prienai–Alytus ruožo Kaunas–Prienai rekonstravimas, tiesiamas naujas Kuršių nerijos dviračių takas.

LAKD misija – kurti ir užtikrinti visuomenei saugų, patogų, draugišką aplinkai ir išmanų susisiekimą Lietuvos keliais.

LAKD valdo 21 tūkst. km valstybinės reikšmės kelių.