• Pradžia
  • >
  • Norint organizuoti renginius valstybinės reikšmės keliuose – būtinas kelio savininko leidimas

Norint organizuoti renginius valstybinės reikšmės keliuose – būtinas kelio savininko leidimas

2021 07 02

VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija) primena, kad atliekant darbus valstybinės reikšmės keliuose (kelio remonto, rekonstravimo, inžinerinių komunikacijų statybos), organizuojant renginius (filmavimus, sportines varžybas, muges, akcijas ir kt.) būtina gauti kelio savininko, t. y. Kelių direkcijos, leidimą.

Renginių ir darbų valstybinės reikšmės keliuose metu eismo organizavimo principai gali būti organizuojami dviem būdais: renginių, darbų vietos, per kurias leidžiamas eismas, tačiau yra taikomos tam tikros eismo organizavimo schemos; užtveriamos darbų ir renginių vietos, kuriose eismas yra nukreipiamas į kitus kelius (apylankomis).

Planuojantiems vykdyti darbus ar renginį pagal tipinę eismo organizavimo schemą, tereikia Kelių direkcijos tinklalapyje užpildyti leidimo vykdyti minėtas veiklas valstybinės reikšmės keliuose formą.

Norintys gauti leidimą eismui riboti pagal individualią (netipinę) schemą, pirmiausia turi ją suderinti. Tai daroma, siekiant užtikrinti saugų ir darnų judėjimą renginių organizavimo ir darbų vykdymo metu. Tokių schemų suderinimas gali užtrukti, todėl prašoma kreiptis kaip galima anksčiau prieš renginio ar darbų pradžią. Prašymą gauti leidimą eismui riboti reikia pateikti Kelių direkcijai elektroninio pašto adresu . Turėdami suderintą eismo organizavimo schemą, Kelių direkcijos tinklalapyje (www.vialietuva.lt) turite užpildyti leidimo vykdyti darbus valstybinės reikšmės keliuose formą.

Patarimus ir pavyzdžius, kaip parengti tinkamą schemą, rasite Kelių direkcijos svetainėje.

Ir tipinės, ir individualios schemos rengiamos vadovaujantis Kelių eismo, Kelio ženklų įrengimo ir vertikaliojo ženklinimo ir Automobilių kelių darbo vietų aptvėrimo ir eismo reguliavimo taisyklėmis ir kt. teisės aktais. Eismo ribojimai valstybinės reikšmės keliuose gali būti atliekami tik Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų numatyta tvarka. Leidimai eismui riboti yra mokami ir išduodami tik sumokėjus įmokas.