• Pradžia
  • >
  • Paaiškėjo protų mūšio „Saugūs mokiniai 2021“ nugalėtojai

Paaiškėjo protų mūšio „Saugūs mokiniai 2021“ nugalėtojai

2021 12 17

Jau žinomi VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcija) organizuoto protų mūšio saugaus eismo tema „Saugūs mokiniai 2021“ nugalėtojai. Aukštaitijoje jais tapo komanda iš Panevėžio r. Raguvos gimnazijos, Vidurio Lietuvoje – komanda iš Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos, Žemaitijoje – komanda iš Rietavo sav. Tverų gimnazijos.

Pirmą kartą organizuotame protų mūšyje „Saugūs mokiniai 2021“ Lietuva buvo suskirstyta į tris teritorijas – Aukštaitiją, Vidurio Lietuvą ir Žemaitiją. Kiekvienoje jų I etapo metu buvo atrinkta po tris daugiausia balų surinkusias mokyklų komandas, kurios pateko į II etapą. II etapo metu kiekvienoje teritorijoje atrinkta po vieną daugiausia balų surinkusią mokyklos komandą – nugalėtoją.

Protų mūšyje užsiregistravo ir sėkmingai sudalyvavo 51 mokyklos komanda. Pasak Kelių direkcijos direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, toks didelis mokyklų bendruomenių įsitraukimas ir aktyvumas rodo, kad saugaus eismo tema yra aktuali visiems – tiek mokytojams, tiek mokiniams, o ypatingai tada, kai kelių eismo taisyklės yra pateikiamos kitokia forma nei įprastai.

Individualiai organizuotuose protų mūšio etapuose mokyklų komandos turėjo įveikti išties nelengvas užduotis, pareikalavusias ne tik Kelių eismo taisyklių išmanymo, bet ir nemažo susikaupimo. Didžiausio susidomėjimo ir intrigos sulaukė teorinių žinių pritaikymo praktinėse situacijose užduotis. Nors dalyvavimui protų mūšyje buvo išties pasiruošta – prisimintos ir pakartotos pagrindinės taisyklės, tačiau praktinė užduotis atskleidė, kad nepakanka vien tik mokėti Kelių eismo taisykles, labai svarbu ir gebėti teisingai jas pritaikyti, o ypatingai tada, kai sprendimui priimti nėra laiko ilgiems apmąstymams.

„Vyresniųjų klasių mokiniai (14–17 metų amžiaus) pradeda savarankiškai vairuoti transporto priemones, vieni jų – dviračius ir elektrinius paspirtukus, kiti –  mopedus, vieni labiau patyrę, kiti – mažiau. Šiuo laikotarpiu formuojasi jų vairavimo įgūdžiai. Įgūdžiai, susiformavę pačioje pradžioje, išlieka ilgam, dėl to, norint turėti kultūringus eismo dalyvius, turime daug dėmesio skirti mokinių švietimui ir jau susiformavusių įgūdžių lavinimui, kokia ir buvo pagrindinė protų mūšio užduotis“, – sako Kelių direkcijos vadovas Remigijus Lipkevičius.

Protų mūšio I ir II etapuose mokiniai taip pat atliko „Tiesa – netiesa“ užduotį, kurios metu vertino pateiktus teiginius, raidžių lauke ieškojo su eismu susijusių žodžių, o II etapo užduotis papildė ir loginio galvosūkio sprendimas, pareikalavęs tikslaus Kelių eismo taisyklių išmanymo ir matematinių įgūdžių.

Iš viso protų mūšyje „Saugūs mokiniai 2021“ dalyvavo 204 7–10 klasių mokiniai, kuriuos ruošė 51 komandos vadovas. Pagal protų mūšio nuostatus, mokyklų komandos – nugalėtojos bus apdovanotos specialiais Kelių direkcijos įsteigtais prizais.