• Pradžia
  • >
  • Pradedamas antrasis valstybinės reikšmės kelių apšvietimo modernizavimo etapas

Pradedamas antrasis valstybinės reikšmės kelių apšvietimo modernizavimo etapas

2020 09 24

Pradedamas antrasis valstybinės reikšmės kelių apšvietimo modernizavimo etapas – VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija pasirašė 4 sutartis su dviem tiekėjais, pagal kurias rangovai įsipareigoja šviestuvus su natrio lempomis, dar esančius valstybinės reikšmės keliuose, pakeisti į naujus LED tipo šviestuvus per 2020–2021 metus. Pasirašytų sutarčių bendra vertė 820 tūkst. eurų. Iš viso šiame etape bus pakeisti 4526 šviestuvai.

VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija primena, kad tai jau antrasis valstybinės reikšmės keliuose esančių šviestuvų keitimo į naujus ekonomiškus LED tipo šviestuvus etapas. Pirmas etapas pradėtas 2020 m. pradžioje jau į pabaigą. Jo metu  modernizuotas apšvietimas magistraliniuose keliuose, kuriuose eismo intensyvumas yra didžiausias. Pirmuoju etapu turi būti pakeista 3864 senų šviestuvų, esančių valstybinės reikšmės keliuose. Per 2020–2021 metus, įgyvendinus abu etapus, iš viso bus pakeista 98 proc. šviestuvų su natrio lempomis į naujus LED tipo šviestuvus.

„Šie pokyčiai leis sutaupyti iki 2,7 GWh elektros energijos, suvartojamos valstybinės reikšmės keliams apšviesti, arba 378 tūkst. eurų per metus. Investicijos šviestuvų pakeitimui turėtų atsipirkti per 5 metus nuo jų įrengimo,“ – sakė laikinai einantis direktoriaus pareigas Remigijus Lipkevičius.

Anot jo, atliktas modernizavimas neša ne tik ekonominę naudą, bet pasitarnauja ir saugesniam eismui – mat galimybė naujuosius šviestuvus valdyti realiu laiku leidžia gerokai greičiau pastebėti ir pašalinti galimus gedimus.

Iki pradėto valstybinės reikšmės kelių apšvietimo modernizavimo minėtuose keliuose buvo per 10 800 šviestuvų ir iš jų tik 11,5 proc. LED tipo šviestuvai.