• Pradžia
  • >
  • Saugaus eismo renginiuose motociklininkams – ir Gineso rekordininkas

Saugaus eismo renginiuose motociklininkams – ir Gineso rekordininkas

2023 04 27

Jau netrukus prasidės intensyvus motociklų sezonas, į kelius po žiemos pertraukos išriedės ir patyrę, ir dar tik pradedantieji motociklininkai. Kaip teigia specialistai, dažnu atveju nelaimių keliuose motociklininkai galėtų išvengti, jei turėtų bent šiek tiek daugiau patirties ir supratimo. Tačiau tam būtina nuolatos tobulinti savo įgūdžius bei žinias. Todėl motociklininkai balandžio pabaigoje kviečiami į saugaus eismo renginius Kaune, Marijampolėje ir Trakuose.

AB Lietuvos automobilių kelių direkcijos inicijuotuose renginiuose motociklininkų lauks susitikimai su motociklų sporto federacijos bendruomene, Gineso rekordininko Šarūno Kezio bei stunt-riding komandos pasirodymai, sportinių motociklų paroda, pokalbiai su specialistais apie saugaus vairavimo pagrindus ir įvairūs praktiniai užsiėmimai motociklininkams.

Praktinių užsiėmimų metų specialiai įrengtose trasose motociklininkai galės išbandyti motociklo važiavimo krypties staigaus keitimo technikas išvengiant kliūties. Taip pat motociklininkai bus supažindinti su optimalaus ir greito posūkių įveikimo principais. Ekspertai motociklų vairuotojus renginiuose supažindins su greito pajudėjimo iš vietos bei ekstremalaus stabdymo pagrindais, atkreips dėmesį į fizinio pasirengimo specifiką ir, žinoma, į sezono pradžioje motociklininkų keliuose tykančius pavojus.

Renginiuose veiklos ras ne tik motociklų vairuotojai, bet ir atvykę į renginius su šeima – visų renginių metu vyks ir “Baltojo zebriuko” saugaus eismo pamokos vaikams.

Šio renginių ciklo kulminacija taps stunt-riding pasirodymai su Šarūnu Keziu priešakyje. Tai visame pasaulyje žinomas motoakrobatas, kuriam priklauso ir Gineso rekordas – 2018-aisiais Jungtiniuose Arabų Emyratuose Šarūnas per minutę ant vieno motociklo rato sugebėjo apsisukti net 36 kartus.

Kaune renginys vyks balandžio 28 d. prekybos miestelio “Urmas” aikštelėje, Marijampolės centrinėje aikštėje balandžio 29 d., balandžio 30 dieną renginys vyks Karaimų gatvės atkarpoje nuo Nepomuko koplytstulpio. Kaune saugaus eismo renginys motociklininkams prasidės 14-ą valandą, o Marijampolėje bei Trakuose šie renginiai prasidės 11-ą valandą.

Renginius inicijuoja AB Lietuvos automobilių kelių direkcija. Drauge su partneriais LRT bei Lietuvos motociklų sporto federacija, saugaus eismo renginių motociklininkams ciklą organizuoja radijo stotis “Extra FM”.