• Pradžia
  • >
  • Startuoja saugaus eismo akcija „Būk saugus, atsargus ir sveikas“

Startuoja saugaus eismo akcija „Būk saugus, atsargus ir sveikas“

2023 05 05

Nuo š. m. gegužės 5 d. iki rugpjūčio 26 d. Lietuvos miestuose ir miesteliuose vyks prevencinė saugaus eismo akcija „Būk saugus, atsargus ir sveikas“. Akcija skirta atkreipti įvairių eismo dalyvių dėmesį į saugaus eismo svarbą, skatinti visus eismo dalyvius keliuose ir gatvėse elgtis atsakingai, dėvėti ryškiaspalves liemenes, naudoti atšvaitus, segėti saugos diržus, būti atidiems ir gerbti vieniems kitus kelyje. Iš viso bus suorganizuotas 21 akcijos renginys – po 2 kiekvienoje apskrityje. Apie konkrečių renginių vietas ir laiką skalbiama AB Lietuvos automobilių kelių direkcijos tinklapyje.

Anot AB Lietuvos automobilių kelių direkcijos generalinio direktoriaus patarėjo Remigijaus Lipkevičiaus, pernai vykdytas projektas sulaukė didelio susidomėjimo – dešimtyje vykusių akcijos renginių apsilankė apie 2 tūkst. dalyvių. Svarbiausia, kad šios prevencinės akcijos metu tiesiogiai bendraujama su žmonėmis, primenama jiems apie  kiekvieno asmeninę  atsakomybę dalyvaujant eisme. Nuo žmogaus padarytos klaidos ar neatsakingo poelgio, veiksmo kelyje priklauso mūsų pačių ir kitų eismo dalyvių saugumas, todėl kviečiame atvykti į akcijos renginius, aktyviai dalyvauti, ieškoti atsakymų į klausimus, atnaujinti Kelių eismo taisyklių, pirmosios pagalbos teikimo žinias.

Vykdant šią akciją, bendradarbiaujama su policijos komisariatais, visuomenės sveikatos biurais, priešgaisrinėmis gelbėjimo tarnybomis, nevyriausybinėmis organizacijomis, savivaldybėmis, seniūnijomis, kultūros centrais. Prie akcijos kviečiame prisijungti norinčias jaunimo ir kitas nevyriausybines organizacijas.

Akcijos renginio vietose veiks saugos diržų imitavimo demonstravimo ir automobilio apsivertimo įrenginiai, kuriuose dalyviai galės išbandyti saugos diržų efektyvumą ir suprasti jų svarbą, taip pat dalyviai bus supažindinami su įvairiomis saugaus eismo temomis, pvz., kaip taisyklingai naudoti atšvaitus, sužinoti, koks turi būti techniškai tvarkingas dviratis bei prisiminti dviratininkų saugaus eismo taisykles. Atėjusiems į akcijas žmonėms bus priminta, kaip taisyklingai teikti pirmąją pagalbą ir pan.

Dėmesys bus skiriamas ir paspirtukų vairuotojams, atkreipiant dėmesį į svarbiausius šių transporto priemonių saugaus dalyvavimo eisme aspektus. Dalyviai savo žinias apie saugų eismą galės pademonstruoti spręsdami kryžiažodžius, dalyvaudami viktorinose, o geriausiai mokantiems Kelių eismo taisykles bus skirti specialūs prizai, kurie ne tik primins apie dalyvavimą renginyje, bet ir pravers saugiam dalyvavimui eisme.

Saugaus eismo propagavimo akcijos „Būk saugus, atsargus ir sveikas“ organizatorė – AB Lietuvos automobilių kelių direkcija. Pagrindiniai akcijos partneriai – policijos komisariatai ir visuomenės sveikatos biurai.