• Pradžia
  • >
  • „Šviesoforo“ nacionaliniame ture laurus nuskynė Marijampolės pradinukai

„Šviesoforo“ nacionaliniame ture laurus nuskynė Marijampolės pradinukai

2016 05 27
Gegužės 26 d. Radviliškio Sporto arenoje vyko tradicinis saugiam eismui skirtas renginys – pradinių klasių mokinių konkurso „Šviesoforas“ nacionalinis etapas. Jame varžėsi 17 regioniniame etape geriausiai pasirodžiusių komandų.
Konkurse mokiniai analizavo įvairias eismo situacijas maketuose, turėjo atpažinti kelio ženklus, pademonstruoti teisėjams, kaip teisingai naudoti atšvaitus, spręsti viktorinos užduotis, pastebėti ir nurodyti vaizdo užduotyse užfiksuotus Kelių eismo taisyklių pažeidimus.
Konkurso dalyviai demonstravo ne tik teorines, bet ir praktines žinias. Jie turėjo pereiti gatvę nereguliuojamoje perėjoje ir šviesoforu reguliuojamoje sankryžoje. Konkurse teisėjavę  policininkai negailėjo patarimų, kaip pritaikyti teorines žinias ir saugiai elgtis gatvėje.
Geriausiai visas užduotis įveikė ir pirmąją vietą laimėjo Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos komanda.
Antrąją vietą komisija skyrė Varėnos „Ryto“ progimnazijos mokiniams, o trečioji vieta atiteko Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos komandai.
Visos komandos apdovanotos prizais, kuriuos įsteigė Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos (LAKD).
„Šviesoforas“ – vienas iš Lietuvos mokinių konkurso „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“ renginių. Visus konkurso renginius organizuoja LAKD, vykdo Švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, talkina Lietuvos kelių policijos tarnyba bei teritoriniai policijos padaliniai.
Konkurso globėjas – Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.
„Šviesoforas“  jau tapęs gražia tradicija. Pirmasis tokio pobūdžio  konkursas surengtas dar 1975 m., vėliau šiek tiek keitėsi konkurso forma, tačiau idėja išliko iki šių dienų.
LAKD inf.