Ugdome saugų eismo dalyvį

2018 05 30

Ankstyvą pavasarį prasidėjęs Lietuvos mokinių konkursas „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“ gegužės mėnesį pasiekė finišo tiesiąją – vyko šio konkurso finaliniai etapai. „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“ yra svarbiausias saugaus eismo renginys, kuriame gerus įgūdžius demonstruoja visų amžiaus grupių mokiniai. Džiugina, kad šio konkurso svarbą supranta vis daugiau mokyklų ir bendruomenių: šiemet jame dalyvavo daugiau kaip 55 tūkst. moksleivių.

Kaune vykusiame pradinių klasių mokinių konkurse „Šviesoforas“ rungėsi 18 pajėgiausių komandų iš visos Lietuvos. Šios komandos sėkmingai pasirodė mokyklų, rajonų ir regionų etapuose. Finaliniame etape mokinukai dalyvavo protų mūšyje, turėjo įveikti kelių eismo taisyklių užduotis, įvertinti, ar vaizdo užduotyje eismo dalyviai nepažeidžia kelių eismo taisyklių. Tam tikru išbandymu tapo praktinės užduotys – gatvės perėjimas nereguliuojamoje perėjoje ir šviesoforu reguliuojamoje sankryžoje. Būtent praktinės užduotys, mokymasis gatvėse ir keliuose elgtis saugiai yra šio konkurso pagrindinis tikslas. Mes visi  puikiai žinome, kad saugaus eismo pradžiamokslis mus lydi nuo mažens. Iš pradžių laikantis tėčio ir mamos rankos, kurią vėliau pakeičia mokykla.

Jaunųjų dviračių vairuotojų varžybos „Saugus ratas“ vyko Šakiuose. Dviratininkai yra bene pažeidžiamiausia eismo dalyvių grupė. Jaunųjų dviračių vairuotojų varžybose buvo patikrintas kelių eismo taisyklių išmanymas ir praktiniai dviračio valdymo įgūdžiai. Didžiausias dėmesys taip pat buvo skirtas eismo saugos reikalavimams.

Mopedų ir motociklų jaunieji vairuotojai susitiko Raguvoje. Motoroleriai ir motociklai yra transporto priemonė, kuri vis labiau populiarėja tarp paauglių ir jaunimo. 13-15 metų mopedų (motorolerių) ir 16-18 metų motociklų jaunieji vairuotojai išmėgino jėgas kelių eismo taisyklių konkurse, profesionalaus vairavimo įgūdžius tikrinosi atlikdami praktines užduotis. Atidumas, pagarba vieni kitiems kelyje – pagrindiniai akcentai, kurių buvo mokomi jaunuoliai.

Automobilių jaunųjų vairuotojų varžybose, vykusiose Smalininkuose, varžėsi 16-19 metų amžiaus jaunuoliai. Šis jaunimas netrukus papildys vairuotojų gretas, todėl labai svarbu, kad jie jaustų ir pareigą, ir atsakomybę saugoti save bei kitus kelyje.

Lietuvos mokinių konkursą „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“ organizuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos, jai talkina savivaldybių administracijos švietimo padaliniai, apskričių vyriausieji policijos komisariatai. Daugiau informacijos apie konkursą www.saugusmokinys.lt